У Мінрегіоні планують привести органи місцевого самоврядування після виборів "у стан дієздатності"

  • 28 Жовтня 2020, 09:35

Проведення місцевих виборів 25 жовтня стало потужним поштовхом у розвитку регіонів, тепер необхідно привести у стан дієздатності органи місцевого самоврядування та райдержадміністрації.

Про це заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Проведення місцевих виборів на новій територіальній основі – це потужний поштовх у розвиток регіонів та наближення життя українців до європейських стандартів. Проте після місцевих виборів ми терміново маємо привести у стан дієздатності органи місцевого самоврядування та райдержадміністрації. Наразі очікуємо на прийняття Верховною Радою законопроекту, норми якого дозволять місцевій владі не лише управляти фінансами, землею, ресурсами, а й вирішувати таким чином нагальні питання життєдіяльності громад та впливати на рівень соціального комфорту та якості життя виборців", – зазначив Чернишов.

За даними міністерства, на пленарному засіданні 3 листопада Верховна Рада має розглянути проект Закону №3651-д від 6 жовтня 2020 року, який має забезпечити безперервність реалізації завдань і повноважень як державних органів влади на місцях, так і органів місцевого самоврядування.

Проект Закону має врегулювати порядок функціонування органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад, а також районних державних адміністрацій на новій територіальній основі, а також врегулювати питання правонаступництва нових місцевих та районних рад, їх виконавчих органів у частині прийнятих раніше рішень, бюджетів, фінансових та майнових зобов’язань, комунального і державного майна.

Документ врегулює питання розмежування майна, яке знаходиться в управлінні районних рад, зокрема об’єктів сфери освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та передачі його територіальним громадам.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття