У "Слузі народу" допускають ліквідацію посади голови КМДА та інших держадміністрацій

  • 16 Вересня 2019, 10:15

У Верховній Раді України зареєстровано проект нової редакції закону про столицю

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ". Згідно з оприлюдненою на сайті ВР інформацією, проект має реєстраційний номер 2143 і внесений до парламенту 13 вересня.

Ініціатором змін до закону про столицю є група народних депутатів. Зазначається, що документ одержано Верховною Радою та передано на розгляд керівництву.

Текст документу поки відсутній.

Як зазначив в інтерв'ю виданню "Лівий берег" перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, у новій редакції закону про столицю взагалі може не бути посади голови Київської міської державної адміністрації. Замість голів обласних державних адміністрацій планують ввести інститут префектів.

"Можливо, в новій редакції закону про столицю такої позиції як глава КМДА взагалі не буде. Зрозуміло, що зараз вона є в Конституції, але в тих змінах, які ми плануємо в цілому по децентралізації, не буде голів ОДА", – сказав Корнієнко.

Він додав, що Київ хоч і регулюється окремим законом "Про столицю", але він "не може випадати із загальної канви".

"Якщо у всій країні не буде ОДА, чому вона буде в Києві? Відповідно, "танці" навколо посади голови КМДА вже втрачають актуальність", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 24 липня керівник Офісу президента України Андрій Богдан направив міністру Кабінету міністрів лист з проханням щодо подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА.

"Відповідно до закону "Про місцеві державні адміністрації", керівники місцевих державних адміністрацій призначаються президентом України за поданням прем'єр-міністра на строк повноважень президента", - наголосив тодішній заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка.

 Він нагадав, що Кличка було призначено на посаду голови КМДА тодішнім президентом України Петром Порошенком у червні 2014 року.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття