У "Слузі народу" хочуть агенцію з пільг замість комітету ветеранів

  • 15 Серпня 2019, 15:59

Партія "Слуга народу" не має наміру відновлювати комітет ВР у справах ветеранів, а натомість пропонує прийняти закон про ветеранів та створити агенцію, яка координуватиме надання їм пільг.

"Стратегія наша полягає у тому, щоб ухвалити закон про ветеранів, який чітко регламентуватиме пільги і категорії всіх ветеранів – крім ветеранів праці.

Крім того – створити агенцію, яка буде координувати надання пільг, у тому числі і ветеранам. До цієї агенції вже доцільно брати фахівців з числа ветеранів.

Треба відмовлятися від такої практики, коли кошти спрямовуються не на соціальний захист тих, хто його потребує, а на утримання роздутого держапарату",- написала нардеп від "Слуги народу" Галини Третьякової у Facebook.

Третьякова наголосила, що її фракція буде лобіювати права ветеранів, але для цього не потрібно "плодити бюрократію у вигляді комітетів чи цілих міністерств".

На думку "слуги народу", подібні органи є просто "додатковими кормушками для чиновників чи механізмами задоволення політичних амбіцій для депутатів".

Натомість країні потрібна цілісна державна соціальна політика.  

Раніше п’ятий президент Петро Порошенко назвав ініціативу "Слуги народу" щодо скорочення Комітету у справах ветеранів – пострілом у спину армії.

Передісторія:

  • 9 серпня на засіданні підготовчої групи Верховної Ради 9 скликання партія "Слуга народу" запропонувала зменшити кількість парламентських комітетів із 27-ми до 22-х.
  • Пропонується скоротити 5 комітетів шляхом об’єднання їх з іншими.
  • Таким чином у Раді можуть зникнути комітети з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; з питань промислової політики та підприємництва; з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму та комітет у справах ветеранів та осіб з інвалідністю.
  • 27 лютого 2018 року Верховна Рада рекомендувала Кабміну створити Міністерство у справах ветеранів.
  • У кінці березня 2018 року Кабмін почав процес створення міністерства у справах ветеранів.
  • У листопаді 2018 року Верховна Рада призначила Ірину Фріз, яка була нардепом від "БПП" на посаду міністра у справах ветеранів.

 Українська правда

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття