Важливо

У «Слузі народу» пояснили, чи стосуватиметься ідея про зменшення кількості нардепів ВР IX скликання (ВІДЕО)

  • 27 Серпня 2019, 10:38
  • 1 Коментар

У партії «Слуга народу» анонсували комплекс дій, після реалізації якого охочих балотуватися до парламенту істотно поменшає.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK повідомив новообраний народний депутат від партії «Слуга народу» Василь Мокан.

Політик, відповідаючи на запитання щодо ініціативи скоротити кількість нардепів, пояснив, що, якщо цю ідею реалізують на практиці, то вона стосуватиметься наступного складу парламенту.

«Бо ми не можемо зараз серед обраних визначити «правильних» чи «неправильних» депутатів. Кількісно зменшити чисельність депутатів Верховної Ради – …населення цього хоче. Відповідно, із цими програмними засадами ішли на вибори досить багато політичних сил, у тому числі, і деякі з наших партнерів по парламенту», – сказав Василь Мокан.

Новообраний парламентар продовжив, що ідеться про комплекс дій, серед яких зменшення кількості нардепів – це лише один із пунктів. Зокрема, зазначив Василь Мокан, ідеться і про скасування депутатської недоторканності.

 

 

 

«Повірте, бажаючих балотуватися до парламенту істотно зменшиться», –переконаний він (нагадаємо, на дострокових парламентських виборах-2019 було зареєстровано близько 6 тисяч кандидатів).

Окрім того, анонсував новообраний парламентар, буде ухвалено законопроект про відповідальність за «кнопкодавство», за прогули. Василь Мокан переконаний, що представники фракції «Слуги народу» ходитимуть і на пленарні засідання ВРУ, і на засідання комітетів, позаяк за пропуски буде запроваджена відповідальність.

«Якщо їх протягом сесії, за нашою пропозицією, буде більше 30%, це буде ставати правовою підставою для того, щоб забрати мандат. Тому всі депутати мали би бути вмотивовані ходити, у тому числі, і на комітети», – сказав Василь Мокан.

Новообраний нардеп ВРУ IX скликання додав, що в Україні слід провести всеукраїнський перепис населення, який не проводили з 2001 року.

«Відповідно, ми отримаємо розуміння, скільки народних депутатів мали би бути представленими у Верховній Раді України», – сказав він.

Як повідомляли, Верховна Рада планує першого дня своєї роботи розглянути десятки законопроєктів. Серед них буде законопроєкт про зняття депутатської недоторканності, законопроєкт про скорочення чисельності депутатів із 450 до 300. Також імовірний розгляд законопроєкту про проведення місцевих виборів у Києві. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/08/26/chy_stosuvatymetsya_ideya_pro_zmenshennya_kilkosti_nardepiv_vr_ix_sklykannya__1634427

Схожі Новини

Коментарі

НОВI ВИБОРИ

2019-08-28 01:03:52

Не треба визначати «правильних» чи «неправильних» депутатів! Треба провести НОВI ВИБОРИ! За новим законом! ВIДКРИТI ПАРТIЙНI СПИСКИ!


Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття