Важливо

У Слузі народу пропонують дозволити громадянам міняти по батькові

  • 19 Листопада 2019, 16:29

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2450 Про внесення змін до деяких законодавчих актів про право фізичної особи на зміну по батькові.

Авторами документа виступили депутати з фракції Слуга народу.

У документі пропонується закріпити норму, відповідно до якої фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити не тільки свої прізвище та ім'я, а й по батькові.

Особи, які досягли чотирнадцяти років, мають право змінити по батькові за згодою батьків.

 

Читайте також:       Чекаємо на корпоративах з піаніно: Тимошенко відповіла Зеленському на його пост щодо «солодких» місць

 

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі Гарнага проти України.

Рішення Європейського суду з прав людини є обов’язковими до виконання відповідно до статті 2 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини і статті 46 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, яка вступила в силу для України від 11 вересня 1997 року.

Невиконання рішень Європейського суду з прав людини може привести до міжнародно-політичної відповідальності.

Згідно з чинним законодавством, громадяни України можуть змінити тільки прізвище та ім'я.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття