Україна повернеться до роботи в ПАРЄ – Гончаренко

  • 13 Січня 2020, 15:55

За словами депутата парламенту від партії "Європейська солідарність" Олексія Гончаренка, цього тижня Верховна Рада ухвалить постанову про поновлення участі України в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це 13 січня повідомив у Facebook нардеп від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

За його словами, відповідну постанову Верховна Рада ухвалить цього тижня.

"Сьогодні це рішення затвердять на комітеті з міжнародних справ ВР", – додав парламентарій.

Найближча сесія ПАРЄ розпочнеться 27 січня у Страсбурзі.

 

Україна не бере участі в роботі ПАРЄ із 25 червня 2019 року через повернення в асамблею російської делегації.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році РФ зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що виплатять Раді Європи заборговані внески, якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, унаслідок чого делегація Росії змогла повернутися в асамблею. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималися – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Українські депутати заявили, що на знак протесту залишають сесію асамблеї. Міністерство закордонних справ України відкликало тодішнього постпреда при Раді Європи Кулебу для консультацій.

23 вересня українська делегація в ПАРЄ ухвалила заяву про відмову від участі в найближчій сесії. У вересні Верховна Рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ, однак вона заявила про відмову брати участь в осінній сесії на знак протесту.

Голова комітету парламенту з міжнародних відносин, депутат від фракції "Слуга народу" Богдан Яременко заявляв, що нова українська делегація в ПАРЄ ухвалить рішення щодо своєї участі у роботі асамблеї наприкінці 2019 року або на початку 2020 року.

14 листопада комітет ПАРЄ з політичних питань і демократії підготує резолюцію, що може змінити принцип голосування за санкції щодо країн – членів Ради Європи, які порушують свої статутні зобов'язання.

6 грудня Венеціанська комісія визнала легітимність російської делегації.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття