Важливо

В Україні хочуть відкрити курси української за бюджетні кошти — омбудсмен

  • 13 Липня 2020, 12:55

В Україні хочуть відкрити курси української за бюджетні кошти — омбудсмен 13 липня, 11:03 97Вы также можете прочесть этот материал на русском языке Тараса Креміня призначили мовним омбудсменом 8 липня Radio Svoboda.org (RFL/RL) В Офісі уповноваженого із захисту державної мови хочуть відкрити курси з вивчення української мови за бюджетні кошти.

Про це розповів новий мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Мова йде про масовість впровадження таких курсів. Я думаю, що тут саме ініціатива могла б лежати як на навчальних закладах, так і на органах місцевого самоврядування», - підкреслив омбудсмен.

Він зазначив, що державні навчальні заклади та органи місцевого самоврядування мають бути зацікавлені в тому, аби організувати сприятливі умови для громадян.

За словами Креміня, зараз безкоштовні курси з української існують на рівні волонтерства - так само, як в 2014 «фактично з нуля» починали створювати ВСУ:

«А сьогодні ми маємо фактично одну з найсильніших армій в Європі. 2014 рік ми починали в тому числі з безкоштовних курсів на Майдані з вивчення української мови».

Тарас Кремінь - професор Миколаївського національного аграрного університету та колишній народний депутат VIII скликання. 8 липня Кабінет міністрів призначив його новим уповноваженим із захисту державної мови. Кремінь є співавтором законів Про освіту, Про передвищу профосвіту, Про повну загальну середню освіту, а також Про забезпечення функціонування української мови як державної.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття