В Україні запрацював Антикорупційний суд. Як він створювався та які справи розглядатиме

  • 5 Вересня 2019, 19:02

5 вересня починає свою роботу Вищий антикорупційний суд – новостворена структура, яка фактично замкне ланку антикорупційних органів: Антикорупційне бюро розслідує, Антикорупційна прокуратура представляє обвинувачення, Антикорупційний суд розглядає справи та виносить вироки.

Створення суду зайняло чимало часу. Від реєстрації законопроєкт в грудні 2017 року до складення присяги суддями (для графіки – квітень 2018 р.) минуло півтора року. За 39 місць в Антикорупційному суді змагалося 343 кандидати.

Крізь сито тестів, практичних завдань, співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією та міжнародними експертами пройшли 38 претендентів. 27 із них працюватимуть суддями Вищого антикорупційного суду, 11 – в Апеляційній палаті суду. Очолила суд Олена Танасевич, яка до того працювала в Печенізькому райсуді Харківської області.

Аби судді, які є частиною антикорупційної системи держави, не перейшли на темний бік, Національне агентство з питань запобігання корупції регулярно здійснює перевірку їхніх декларацій, моніторить спосіб їхнього життя та членів їхніх сімей.

 

Читайте також:      Нардепи придумали, як ховати листування від об'єктивів

 

Підсудність Вищого антикорупційного суду – кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів. Це 23 статті Кримінального кодексу, більшість з яких є підслідністю Національного антикорупційного бюро.

І тут є проблема: за чинним законодавством в перший день роботи Антикорупційного суду він має прийняти всі клопотання та обвинувальні акти у підсудних справах. Це за попередніми оцінками понад 3,5 тисячі «корупційних справ», які надовго заблокують роботу суду.

Аби цього уникнути президент вніс в парламент законопроєкт, яким пропонується, що Вищий антикорупційний суд працюватиме лише з провадженнями, внесеними в реєстр досудових розслідувань з 5 вересня. Та провадженнями, відкритими раніше, якщо досудове розслідування здійснювали НАБУ та Спеціальна антикорупційна прокуратура.

 

Вищий антикорупційний суд розглядатиме такі справи як, наприклад проти колишнього нардепа Миколи Мартиненка, якого звинуватили в присвоєнні десятків мільйонів доларів державних коштів, апеляцію на вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову чи справу проти колишнього очільника ДФС Романа Насірова.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття