Виборча кампанія-2020 в Україні була менш істеричною порівняно з 2019 роком – експерт

  • 30 Жовтня 2020, 15:21

У рамках виборчої кампанії на місцевих виборах в Україні в 2020 році в медіа лунала критика, зокрема, нової влади, загалом же цей процес характеризувався меншою емоційністю порівняно з минулим роком, вважає науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

"У 2019 році популістський дискурс заполонив усе, коли всі канали нагнітали істерію й били фактично в одну точку. (...) Кампанія-2020 порівняно з 2019 роком була менш істеричною: критикували вже й нову владу – "зелену". І ця критика почалася навіть на тих каналах, які раніше тих політиків підтримували", - озвучив свою оцінку Гарань, відповідаючи на запитання "Детектор медіа".

На його думку, в нинішній ситуації ЗМІ повернулися "до олігархічного плюралізму, що включав і критику влади", картина стала збалансованішою.

Експерт також зазначив, що в 2020 році ЗМІ відіграли негативну роль на місцевих виборах.

"За допомогою медіа відбулося реанімування людей, пов’язаних із Януковичем та російською агресією. Ті старі політики були легітимізовані в медійному просторі: вони фактично скористалися нашою демократією, нашими правилами гри. А ті, хто перебував при владі, не змогли з цим упоратися. Мабуть, у тому числі через свою недалекоглядність та бажання шукати невиправдані компроміси. У результаті сформувався проросійський медіапул", - констатує Гарань.

Стосовно нової виборчої системи він назвав проблему недостатньої просвітницької роботи. "Треба було роз’яснювати й закликати людей вивчати програми і кандидатів на місцевому рівні, а цього не було, бо основні політичні сили під час місцевої кампанії оперували гаслами загальноукраїнськими. (...) Виборці, які голосували на місцях, знову більше орієнтувалися на назви партій та їхню загальну позицію, ніж конкретні програми кандидатів на локальному рівні та аналіз діяльності кандидатів. Думаю, це частково пояснює феномен успіху місцевих еліт: вони якраз і казали, що дбають про ситуацію на місцях", - звернув увагу експерт.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття