Вибори мера: в яких містах буде другий тур

  • 26 Жовтня 2020, 15:07

Важливо не тільки, скільки набрав кандидат, але й кількість жителів в населеному пункті

В Україні 25 жовтня відбулися місцеві вибори. У деяких містах, згідно з даними екзитполів, кандидати перемогли з великим відривом, але і цього не всім вистачило, щоб виграти в першому турі. 

Чи достатньо набрати більшість голосів, щоб перемогти у виборах на посаду сільського, селищного, міського голови? Не зовсім. Це залежить від кількості виборців в територіальній громаді, де балотується кандидат.

Так, обраним в населеному пункті до 75 тисяч жителів вважається кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. А обраний мером міста з населенням від 75 тисяч вважається той, хто набрав більше 50%. Якщо жоден з кандидатів не набрав більше половини голосів, приймається рішення про повторне голосування – другий тур.

У яких великих містах вже є переможці згідно з даними екзитполів:

Харків – лідирує Геннадій Кернес з 57,9% голосів;
Тернопіль – Сергій Надал (72,3%);
Чернігів – Владислав Атрошенко (85%);
Хмельницький – Олександр Симчишин (81,13%);
Вінниця – Сергій Моргунов (66%);
Маріуполь – Вадим Бойченко (69%);
Запоріжжя – Володимир Буряк (60,6%).

Де буде другий тур (жоден кандидат не дотягує до 50%):

Київ
Одеса
Рівне
Львів
Дніпро
Кривий Ріг
Миколаїв
Черкаси
Чернівці
Ужгород
Полтава
Херсон
Реклама

Варто зазначити, на місцевих виборах 25 жовтня зафіксована найнижча явка в історії України. У Центральній виборчій комісії заявили, що явка становила всього 37%. Для порівняння з виборами в 2015 році – тоді було 46,6%. Найбільше йшли голосувати в Тернопільській області – 46,67%, а найнижча явка – в Донецькій області (31,77%).

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття