Відбулися консультації органів місцевого самоврядування Калуського та Городенківського районів щодо вдосконалення перспективного плану формування територій громад області

  • 26 Листопада 2019, 12:25

25 листопада в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови ОДА Світлани Онищук, відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації відбулися консультації представників органів місцевого самоврядування Калуського та Городенківського районів щодо актуалізації перспективного плану формування територій громад області.

«Сьогодні ми працюємо над вдосконаленням перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад. Головне завдання обласної державної адміністрації провести консультації з органами місцевого самоврядування та почути думки щодо перспективи створення ОТГ у контексті реформи децентралізації та покращення їх роботи», - наголосила, розпочинаючи нараду, Світлана Онищук. 

Як зауважувалося на нараді Завійська територіальної громада (села Завій та Грабівка Калуського району), відповідно до Перспективного плану, є у складі Калуської ОТГ.

Жителі цієї громади виявили ініціативу приєднати території цих населених пунктів до суміжної Новицької ОТГ. На нараді була підтримана ця перспективна ідея.

 

Читайте також:      До Калуської ОТГ приєднають ще два села

 

Йшлося й про те, що на території Городенківського району в перспективному плані передбачено стоворити Городенківську та Чернелицьку об’єднані територіальні громади.

Поступили пропозиції щодо зменшення Городенкіської ОТГ та відповідно збільшення  Чернелицької, запропоновано до цієї ОТГ приєднати населені пункти Вільхівці, Корнів, Михальче, Семеківці та Білка. Зазначимо, що оскільки у цих громад великий туристичний потенціал, значні перспективи розвитку дискусії щодо моделі Городенківськї та Чернилицької ОТГ  продовжуються.

Запропоновано й у перспективний план приєднати до Гвіздецької ОТГ Коломийського району населені пункти Виноград, Хвалибога, Острівець, Рогиня, Росохач та Прикмище. Однак, на громадському обговоренні все ж вирішили ці громади залишити у складі Городенківського району.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття