Віктор Шевченко: Вихованцям Черченської спеціальної школи потрібен новий корпус

  • 13 Жовтня 2020, 17:27

Команда «За майбутнє» продовжує відвідувати населені пункти Прикарпаття. Цього разу завітали в село Черче на Рогатнщині. Тут працює єдина всю область спеціальна школа для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Попри те, що заклад розрахований на 21 вихованця, в ньому на сьогодні навчається 39 діток.

«Заклад унікальний тим, що він надає два види послуг. Перше – це навчання. Дітки навчаються відповідно до розроблених навчальних програм, які не відрізняються від звичайних. Другий блок – це реабілітаційний. Лікувальна фізкультура, масажі, розробки. Кожна дитина їздить займатися в басейн. До карантину двічі на рік також лікували дітей в санаторії в Черче», - розповідає директор закладу Надія Шемберко.

Наразі заклад потребує розширення. У 2016 році була розроблена проектно-кошторисна документація і розпочалося будівництво нового корпусу. Замовником виступило управління капітального будівництва обласної адміністрації. За два роки гроші закінчились, а будівництво зупинилось.

«Відповідно до проектно-кошторисної документації, в цьому корпусі передбачені класні та спальні кімнати і реабілітаційне відділення з медичним блоком. Власне те, що нам дуже потрібно. Тому що в центрі бракує місця для реабілітації», - говорить Надія Шемберко.

Для добудови нового корпусу необхідно понад 11 мільйонів гривень. В області таких грошей немає.

«В 21 столітті кожна дитина має отримати вільний доступ до якісної освіти і до свого здоров’я. Якщо ми не даємо дітям можливість отримати якісні освітні і реабілітаційні послуги, то це означає, що ми її обмежуємо в цих можливостях», - зауважує директор закладу.

За підрахунками, в Черченській спеціальній школі навчається лише десята частина дітей із області, котрі цього потребують. В команді «За майбутнє» переконані, що усім дітям без винятку потрібні найкращі умови для навчання і лікування.

«Дійсно, тут створені просто фантастичні умови для дітей, їх для реабілітації і навчання. Але вони мають дуже мало місця. Ми переконані, що дуже швидко зможемо добудувати новий корпус. Бо це дійсно вкрай необхідно, - говорить представник команди «За майбутнє» Віктор Шевченко. - Про дітей треба дбати і робити їм найкращі умови. Ми не хочемо і не будемо розділяти дітей. Кожна дитина має право тільки на найкращі умови і ми для цього все будемо робити».

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття