Важливо

#Округ83: Чому Оксану Савчук назвали "романтиком" у Верховній Раді

  • 18 Жовтня 2019, 16:31

Хто ви за професією? А тепер уявіть, що стали народним депутатом Верховної Ради. Що б змінилось у вашому житті? Давайте дізнаємось в мажоритарників від Прикарпаття які можливості дає їм статус народного депутата України.

Перший Політичний розпочинає серію публікацій "Я - депутат Верховної Ради". Адже кожному цікаво як це – бути депутатом. 

Народна обраниця Оксана Савчук поділилась тонкощами своєї роботи у Верховній Раді України.

Нагадаємо, вона перемогла на парламентських виборах-2019 по округу №83 як висуванець від ВО «Свобода».

Займає посаду члена Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури та є головою підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті. Стала керівником міжфракційного депутатського об'єднання "Друзі Івано-Франківська".

Політичний шлях Оксани Савчук розпочався ще в далекому 2007 році. Тоді заступник директора з виховної роботи у дитячо-юнацькому пластовому центрі вступила до партії "Свобода". З 2008 року стала керівником осередку партії в мікрорайоні "Каскад".

Чому погодилась стати депутатом міської ради Оксана Савчук з посмішкою згадує – хотіла зробити на Каскаді відпочинкову зону. Народна обраниця зауважує, що бути депутатом Верховної Ради ніколи не мріяла, не йшла туди будь-якою ціною і не мала собі цього за мету. 

«Коли ми розуміли вже нарешті яким буде закон про вибори (бо ніхто ж не знав яким він буде) і знали, що буде мажоритарка, то ми як нормальна політична команда проаналізували всіх тих людей, які можуть претендувати обіймати цю посаду та провели внутрішньо-партійний праймериз. Він показав, що найбільшу підтримку серед наших прихильників отримала саме я. І так сталось, що я стала власне кандидатом до Верховної Ради»,- каже вона.

 Депутатську діяльність Оксана Сачук вважає покликанням, а депутатів називає "волонтерами".

«Я коли прийшла у Верховну Раду, мене запитали:

“Ти прийшла відстоювати проблеми людей чи свої?”

Я відповіла, що у мене зі своїх інтересів тільки місто Івано-Франківськ, це і є те, з чим я прийшла. На що вони сказали:

“А, значить вона романтик!”»,- ділиться народна депутатка.

Оксана Савчук розповідає, що спілкується з депутатами від партії "Голос", дискутує з ними про ті чи інші законопроекти. Зазначає, що цікаво спілкуватись з депутатами, в яких за плечима вже є 2-3 каденції роботи в парламенті. Вони розповідають чим попередні роки відрізнялась робота у Раді.

Народна обраниця зізнається, що неможливо належним чином ознайомитись з усіма законопроектами, які Рада розглядає на пленарних засіданнях:

"Кожного дня, наприклад, о 17:00 ми отримуємо порядок денний на наступний день. Відповідно ми повинні побачити ці законопроекти, оглянути, прочитати. Там може бути 7, 10, 11 законопроектів. І цю позицію ми маємо мати на другий день на 10 годину ранку."

В цьому їй допомагають двоє помічників.

До Києва Оксана Савчук їде поїздом у купейному вагоні. Під час перебування у столиці живе в готелі “Національний”. Статус народного депутата дозволяє 30 годин на місяць користуватись послугою службового авто марок "Skoda" або "Audi", які далеко не в новому стані. Обов'язково записується маршрутний лист, який є публічною інформацією:

"Я не знаю як інші куди їздять, але максимум куди я їжджу, це, наприклад, на ефір о 10 вечора. Навіть додому на вокзал їду в метро, бо мені нема потреби".

Оксана Савчук запевняє, що зовсім не користується депутатським посвідченням. Показує його хіба що для того, щоб її пропустили у Верховну Раду.

Звичайно, користуватись всіма можливостями статусу народного депутата чи ні – власне питання кожного парламентарія. Головне не виходити за рамки дозволеного, бо депутат, який творить державні закони, має в першу чергу стати для людей прикладом їх дотримання.

В коментарях під публікацією Перший Політичний пропонує вам залишити свої думки про те, що б ви зробили, якби стали народним депутатом України,з чого розпочали б свій шлях і чи взагалі хотіли стати депутатом?

 


 


Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття