«Якщо будуть санкції, ми готові». У «Слузі Народу» прокоментували порушення закону через захід на території КНУ

  • 21 Вересня 2020, 09:23

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко прокоментував проведення Київським осередком політсили заходу на території Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Це порушує закон «Про освіту», який забороняє політичним партіям вести діяльність на території закладів освіти.

«Червоний корпус — знакова для столиці локація. А ми виступаємо за нову якість столиці - без незаконних забудов, порушень, тощо», — так прокоментував це Корнієнко в коментарі LB.ua.

Він додав, що «Слуга Народу» готова взяти відповідальність у разі, якщо порушення справді мало місце:

«Якщо будуть якісь санкції (через порушення закону — ред.), ми готові».

Прокоментував Корнієнко і відмінність у списку кандидатів на вибори до Київської міської ради від «слуг». Перелік, оприлюднений на офіційних сторінках політсили, відрізнявся від людей, яких представили на з’їзді Київського осередку партії 20 вересня. Приміром, там не згадали ексочільницю МОЗ Зоряну Скалецьку, яка йде 10-м номером у списку.

«Під час церемонії у дворі червоного корпусу (КНУ — ред.) на сцену виходили як представники "першої десятки" (списку до Київради — ред.), так і лідери по округах. Чинне виборче законодавство є новим як для нас, так і для інших наших колег, ми всі вчимося на ходу буквально», — пояснив голова «Слуги Народу».


Що відбувається? Яке порушення закону?

20 вересня Київський осередок «Слуги Народу» провів з'їзд, на якому представили список кандидатів на вибори до Київської міської ради. Водночас у соцмережах користувачів одразу обурив той факт, що подія відбулася на території КНУ ім. Шевченка, де заборонена політична агітація.

Згодом на це відреагували у Студентському парламенті університету. Там наголосили, що засуджують будь-які політичні акції та політичну агітацію на території закладу, а також використання назви КНУ імені Тараса Шевченка для «задоволення політичних інтересів».

Такі дії партії назвали порушенням закону. Так, відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти.

Ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України «Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти» від 14 вересня 2020 року.

Ми звернулися до адміністрації КНУ імені Тараса Шевченка та заступниці голови фракції «Слуга Народу» Євгенії Кравчук за поясненнями, але відповіді поки не отримали.

Джерело

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття