Важливо

“Загроза залишається” – Руслан Марцінків про повернення державної субвенції

  • 11 Вересня 2019, 15:23

Івано-Франківськ та всі громади Прикарпаття б’ють на сполох. Державна казначейська служба на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад повернути кошти з субвенції на соціально-економічний розвиток, чого ніколи не було раніше.

Щоб не допустити такого прецеденту, очільники громад Прикарпаття зібрали термінову пресконференцію, пише Перший Політичний з посиланням на офіційний сайт міста Івано-Франківськ.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук розповів, що відповідно до розпорядження кабміну цього року понад 160 млн. гривень мали б бути спрямовані на соціально-економічний розвиток Прикарпаття. Виділяються вони відповідно до актів виконаних робіт, траншами протягом року.

Так, 1-й транш у розмірі 16 млн. грн. надійшов у серпні, другий – 3 вересня. І так кошти мали б виділятись частинами до кінця року. Стафанчук, підкреслив, що більшість цих витрат – цільові.

Вони вже передбачені в бюджетах, десь провели тендери, підписали договори, або навіть почали роботи. Відповідно є побоювання, що за ці проекти доведеться платити з місцевих бюджетів.

«Місцеве самоврядування переживає не найкращі часи, тому ми раді підтримці з держави. Я дякую депутатам ВР минулого скликання, зокрема Шкварилюку, завдяки якому місто отримало необхідну субвенцію. До грудня мали надійти усі кошти. Це все цільові витрати: магнітно-резонансний томограф для МКЛ №1, хірургічне обладнання для ЦМКЛ, по 400 тисяч на ремонт мали отримати 3 школи – 28, 4 та школа-гімназія №3, а також кошти на тротуари в Крихівцях. Ми на ці гроші дуже надіємось», – виступив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – «Я нагадую, що згідно з Конституцією України влада є неперервною. Я як міський голова дотримуюсь зобов’язань моїх попередників. Так само й тут: не зважаючи на те, як змінюється влада, бюджетного кодексу потрібно дотримуватись. Ми за те, щоб місцеві громади розвивались!»

 

Читайте також:     Троє депутатів- мажоритарників від Прикарпаття відсутні на засіданні Ради

 

Розпорядження кабміну має два додатки. Перший включає кошти на цільові потреби області, там прописана кожна стаття витрат – це 99 млн. грн. Решта – 63 млн. грн. – передбачені в 2-му додатку.

Ці кошти ще не мають конкретного призначення і розподіляються згідно з баченням громад. Зі слів голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля, проекти, що стосуються 1-го додатку будуть профінансовані. До другого – є запитання, адже Мінфін хоче чітко бачити, куди підуть кошти.

«Ті речі, які стосуються інфраструктурних проектів, де вже відбулися тендери, почались роботи – гарантовано профінансуються. Ми їх пропишимо разом і надішлемо листом до Мінфіну», – зауважив очільник ОДА.

Та додав: якщо зараз громади чітко визначаться та оголосять свої потреби згідно з другим додатком, також готові фінансувати, якщо речі справді необхідні.

«Загроза залишається. Ця конференція дозволила поспілкуватись між собою, щоб працювати в тандемі. Ми сподіваємось на добру волю і підтримку голови ОДА, аби громади не втратили кошти на важливі проекти», – підсумував Руслан Марцінків.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття