Зеленський з дружиною подарували вишиванки Трампу, Макрону і Трюдо

  • 21 Травня 2020, 12:19

До Всесвітнього дня вишиванки президент і перша леді України відправили у подарунок лідерам країн світу традиційні українські вишиті сорочки.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

«21 травня Україна відзначає День вишиванки — свято, покликане берегти та шанувати давні традиції нашого народу. Вишиванка — самобутній код нашого етносу із зашифрованими в оригінальних орнаментах оберегами та символами. Зі щирим серцем хочемо поділитися з вами частинкою української історії та автентики», — написали Зеленські в супровідному листі.

Символічні подарунки отримали, зокрема, президенти та перші леді США, Франції, Канади, Польщі, Туреччини.

День вишиванки — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Його відзначають уже традиційно у третій четвер травня — цього року 21 травня.

Свято заснували в Чернівцях у 2006 році. Тоді студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.

Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але надалі свято вийшло на всеукраїнський рівень, а потім і за межі України.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття