ЗМІ: боргу, який Зеленський хоче списати ФОПам не існує

  • 13 Травня 2019, 14:12

За даними Опендатабот, загальний податковий борг ФОПів становить 2 млрд грн, а не 7.

У команді обраного президента Володимира Зеленського хочуть списати фізособам-підприємцям 7 млрд грн боргу за єдиний соціальний внесок (ЄСВ), але в реальності такої заборгованості не існує - загальний податковий борг ФОПів становить 2 млрд грн, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, пише Перший Політичний з посиланням на Лігу.нет.

Раніше радник Зеленського з фінансів і податкової політики Данило Гетманцев повідомив ЗМІ, що ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості по ЄСВ, яка накопичилася з 2016 року.

У Опендатабот проаналізували динаміку закриття ФОП і встановили, що загальна заборгованість підприємців перед держбюджетом після 2017-го зросла лише на 500 млн грн. Загальна заборгованість на даний момент становить 2,05 млрд грн.

"Якщо взяти тільки сегмент підприємців, борг яких становить менше 20 000 грн (а це і є ті, хто не встиг закрити ФОП за ці два роки, і хто не платив весь цей час ЄСВ), то їх заборгованість збільшилася лише на 12 млн грн ", - йдеться в повідомленні.

"Таким чином, представники команди Зеленського пропонують списати 7 млрд грн, тоді як реальна заборгованість становить лише 2 млрд. "Сплячі" ж ФОПи збільшили свої борги тільки на 12 млн грн", - уклали в Опендатабот.

Також Гетманцев повідомляв, що їх команда підготувала законопроект, яким пропонується звільнити від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) непрацюючих фізосіб-підприємців.

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття