Зміни до Конституції, бійки та кнопкодави: чим запам’ятається Верховна Рада 8 скликання (ВІДЕО)

  • 14 Липня 2019, 18:06

Верховна Рада 8 скликання завершує свою роботу.

Раду обирали у розпал війни на Донбасі, і до складу увійшло чимало військових та активістів Майдану. Після виборів у 2014 році було сформовано коаліцію "Європейська Україна", яка проіснувала до лютого 2016 року. З тих пір Рада, фактично, працювала без коаліції, що і стало причиною її розпуску Зеленським.

Ця Рада визнала Росію агресором, а Крим та Донбас – тимчасово окупованими. Пізніше було прийнято закон про децентралізацію, який дав більше можливостей регіонам. Рада схвалила зміни до Конституції, що стосуються ЄС та НАТО.

 

Читайте також:      Під час восьмого скликання Ради прийняли біля 3 тисяч законодавчих актів

 

З кільканадцятої спроби депутати проголосували за спрощення розмитнення «євроблях». Також Рада схвалила закон про мову. Однак, за ці роки у парламенті було рекордно багато кнопкодавства, найчастіше кнопкодавила фракція БПП.

 

 

Також, попри обіцянки, депутати не спромоглися зняти з себе недоторканність. Запам’ятається це скликання і чималою кількістю курйозів. Барною, який виніс з залу засідань тодішнього прем’єра Яценюка; Надією Савченко, яка показала прем’єру Гройсману середній палець у стінах парламенту, а пізніше планувала підірвати і розстріляти парламент; Іриною Луценко, яка лаялася з трибуни Верховної Ради. Традиційно не обійшлося без бійок, які розбавляли сірі депутатські будні.

 

Схожі Новини

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття