Володимир Зеленський

Зеленський Володимир Олександрович народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі.

Навчався у Криворізькому економічному інституті. У студентські роки захопився КВН, створив театр мініатюр “Беспризорник”. У 1997 році з'явилась команда “95-й квартал”, де Зеленський став не лише капітаном і актором, а й автором більшості номерів. 1999-2003 рр. — “95-й квартал” виступає у Вищій лізі КВН.

2003 року “95-у квартал” робить серію концертів для телеканалу “1+1”. , що складаються з найкращих номерів команди. У 2004 році команда починає готувати свій найвідоміший проект, одночасно підробляючи в різних телепередачах. Володимир веде кулінарне шоу «Містер Кук». Всі У 2005 році на телеканалі “Інтер” стартує телешоу “Вечірній квартал”.

Згодом “95-й квартал” переростає у “Студію Квартал-95”, власниками якої є Володимир Зеленський, Борис Шефір і Сергій Шефір. Студія випускає декілька проектів (“Вечірній квартал”, “Бійцівський клуб”, “Україно, вставай”), пише сценарії для телепередач (“Пісня року”, “Полундра”), мюзиклів (“За двома зайцями”, “Три мушкетери”, “Дуже новорічне кіно, або ніч у музеї”), фільмів і корпоративів.

У березні 2014 року під час початку російської окупації України Зеленський заявив, що українці і росіяни — братські народи. У серпні 2014 року Зеленський виступив проти наміру Міністерства культури України заборонити російських художників з України. Актор стверджував, що з 2014 року не має жодного бізнесу в Росії. Згодом журналісти з'ясували, що Зеленський має через посередників три російські компанії, які займаються виробництвом кіно та відеофільмів і телевізійних програм в Росії: “Вайсберг Пікчерс”, “Платинумфільм” і “Грін Філмс”.

Володимир Зеленський на посту президента України мріє побудувати країну, “де стріляють лише салюти на весіллях та днях народженнях”, де “відкрити бізнес можна за годину, отримати закордонний паспорт – за 15 хвилин, а проголосувати на виборах – за одну секунду в Інтернеті”.

Також кандидат хоче побудувати країну, де не буде оголошень “Робота в Польщі”. В державі Зеленського молоді родини матимуть “один клопіт – обрати квартиру в місті чи заміський будинок”. Лікарі отримуватимуть реальні зарплати, корупціонери — реальні строки, бабця — гідну пенсію.

Перший законопроект Зеленського буде про створення механізму “за яким тільки народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії”. Вибори до парламенту та місцевих рад мають відбуватись за відкритими списками, а за “кнопкодавство” депутатів будуть позбавлять мандатів. Зеленський стверджує, що кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи.

Шоумен, лідер студіі “Квартал 95” оголосив про те, що буде балотуватися на пост президента України, в новорічну ніч, при цьому не обійшлося без скандалу. Звернення артиста на телеканалі “1+1” показали замість традиційного привітання президента України. Ролик Петра Порошенка пустили в ефір тільки після опівночі.

У своїй передвиборчій програмі Зеленський обіцяв “народовладдя через референдуми”, досягнення миру в країні, рух до вступу в НАТО, створення професійної армії, формування прозорого ринку землі та перехід до страхової медицини. Кандидат Зеленський задекларував мільйонні доходи і кілька квартир, в тому числі в Києві і окупованій Ялті. Крім того, у нього знайшли бізнес у РФ – артист все пояснив.

Зеленський став шостим президентом України. У першому турі президентських виборів він отримав перемогу з результатом у 30,24% голосів виборців, друге місце зайняв тоді ще чинний глава держави Петро Порошенко, за якого проголосували 15,95% українців

21 квітня 2019 року був обраний Президентом України на чергових виборах, здобувши підтримку 73,22% виборців. 20 травня склав присягу перед народом України як Глава держави.

Прокоментувати

Підписуйтесь на Перший Політичний у Facebook, щоб першими дізнаватись про найважливіші політичні новини України та Прикарпаття